Ocet Jabłkowy na Pajączki i Żylaki – WSZYSTKO co musisz wiedzieć

Czerwone żyłki, które pojawiają się na nogach i drażnią nas z powodów estetycznych, to najczęściej pierwszy objaw poważnych problemów z układem krwionośnym. Jeśli potraktujemy je jedynie jako defekt kosmetyczny, z czasem mogą rozwinąć się w żylaki.

Pajączki, nazywane tak ze względu na podobieństwo do odnóży pająków, to nic innego, jak pękające naczynka włosowate pod skórą.

Nie pękają one jednak bez przyczyny i zawsze powinny być sygnałem do tego, byśmy przyjrzeli się naszym nogom i szybko zareagowali, gdy problem będzie narastał. Oprócz pajączków sporo jest bowiem innych objawów, które zwiastują niechybne nadejście problemów z żyłami.

Jeśli wieczorami mamy uczucie ociężałych i opuchniętych nóg, często pojawiają się obrzęki wokół kostek, a przy długim siedzeniu w jednej pozycji czy staniu pojawia się bardzo dotkliwy ból w nogach, nie lekceważmy tego. To nie zmęczenie, tylko pierwsze objawy żylaków, które nieleczone mogą prowadzić nawet do zakrzepicy.

W chorobach żył, podobnie jak w przypadku wielu innych dolegliwości, najważniejsza jest profilaktyka. Warto o niej pamiętać już za młodu, gdy nasze nogi funkcjonują bezproblemowo.

Przede wszystkim, niezbędne jest zredukowanie nadmiaru kilogramów, częsta aktywność fizyczna, uregulowanie poziomu hormonów w organizmie oraz odpowiedni wypoczynek.

Nie zapominajmy również o tym, co oferuje nam natura i środki znane od pokoleń.

Ocet jabłkowy to doskonałe naturalne wsparcie w leczeniu chorób żył, ale również świetny środek profilaktyczny. Ma mnóstwo właściwości odżywczych, jest bogaty w pierwiastki i minerały, a także w przeciwutleniacze, które niwelują w naszym organizmie wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się tkanek i narządów.

Warto pić go codziennie, dzięki czemu jeśli nie unikniemy chorób żylnych, to przynajmniej mocno odwleczemy je w czasie.

Pajączki na nogach przyczyny

Pajączki na nogach mogą mieć wiele przyczyn i pojawiać się w różnym wieku. Badania już dawno udowodniły, że w dużym stopniu mają one podłoże genetyczne.

U osób, u których w rodzinie ktoś miał problemy z pajączkami czy żylakami, najczęściej żyły są nieco słabsze od urodzenia.

Na rozszerzanie się naczyń włosowatych duży wpływ mają również wahania hormonów – stąd częsty problem z pajączkami u kobiet w ciąży oraz będących w okresie menopauzy. Problemy z krążeniem w kończynach dolnych często mają również osoby, które wykonują stojącą pracę, a także osoby starsze, których żyły – ze względu na wiek – mogą być osłabione i podatne na uszkodzenia.

Oczywiście, nie zapominajmy również o pladze naszych czasów, czyli nadwadze czy otyłości. Nadmiar kilogramów mocno obciąża kończyny dolne, powodując zmiany nie tylko w obrębie stawów, ale również w układzie żylnym.

Pajączki na nogach jak się pozbyć

Pajączki należy zacząć leczyć jak najszybciej, gdyż z biegiem czasu problem będzie się jedynie pogłębiał. Nie ma co liczyć na to, że po jakimś czasie nieestetyczne zmiany znikną.

Sposób leczenia zależy przede wszystkim od tego, czy pęknięte jest pojedyncze naczyńko, czy mamy pod skórą rozległą siateczkę utkaną z pękniętych naczyń włosowatych.

Najczęściej w leczeniu niewielkich pajączków stosuje się skleroterapię, czyli wstrzykiwanie pod skórę środków mających spowodować zarastanie naczynek.

Dobre efekty daje również elektrokoagulacja, czyli działanie na pęknięte naczynka prądem. Ścina on białko będące budulcem ścian naczyń krwionośnych. Następnie są one wchłaniane przez układ limfatyczny i usuwane z organizmu. Bardzo często w leczeniu pajączków stosowana jest również laseroterapia.

Aby pozbyć się pajączków warto również sięgnąć po metody naturalne.

Dają one dobre efekty, a przy tym mają spore działanie profilaktyczne. Na pajączki i problemy z żyłami świetnym specyfikiem jest ocet jabłkowy – nie tylko jest bogaty w pierwiastki i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, ale również ma działanie przeciwzapalne, ściągające oraz łagodzące ból.

Ocet jabłkowy na pajączki

W ocet jabłkowy warto zaopatrzyć się od razu, jak tylko zauważymy czerwone siateczki pajączków na nogach. Na wszystkie zmiany w obrębie żył doskonałym sposobem są okłady z dosyć mocno stężonego roztworu octu jabłkowego.

Należy wymieszać ocet jabłkowy z wodą w stosunku jeden do jednego, a następnie namoczyć w nim bawełnianą szmatkę i przyłożyć ją do zmienionych chorobowo miejsc. Takie okłady należy robić regularnie, co najmniej raz dziennie.

Dobrym sposobem mogą być również kąpiele w occie jabłkowym. Wystarczy do wanny wypełnionej ciepłą wodą dolać trzy filiżanki octu jabłkowego i w takiej kąpieli spędzić kilkanaście minut.

Pomoże nie tylko na pęknięte naczynka, ale również na bóle nóg różnego pochodzenia. Stosowanie octu jabłkowego pozwala w krótkim czasie zobaczyć realne efekty tej kuracji.

Więcej o zaletach stosowania kąpieli w occie jabłkowy dowiesz się w artykule : Ocet jabłkowy do kąpieli – [7 NIESAMOWITYCH EFEKTÓW]

Ocet jabłkowy na żylaki

Żylaki to już problem dużo poważniejszy niż nieestetyczne pajączki. Ich przyczyny jednak są dosyć zbliżone do tych, z którymi związane jest powstawanie pajączków.

Brak ruchu, problemy hormonalne, duża nadwaga powodują osłabienie mięśni i uszkodzenie zastawek w żyłach, co powoduje, że krew nie płynie w nich tak jak powinna, a zaczyna się cofać.

Żyły zaczynają się więc rozszerzać, aby pomieścić ten nadmiar krwi, z biegiem czasu przypominają mocno poskręcane sprężynki, które już nie wracają do pierwotnego stanu.

Leczenie żylaków zawsze powinno odbywać się pod kontrola lekarza, który oceni, jak zaawansowana jest choroba i jaka terapia powinna być wdrożona.

Czasem lekarze przepisują środki farmakologiczne czy zalecają noszenie specjalnych elastycznych rajstop, innym razem konieczne są zabiegi czy nawet operacje żył. Domowym sposobem można natomiast znacznie złagodzić dolegliwości i przynieść sobie ulgę w bólu i dyskomforcie.

Okłady z octu jabłkowego to najlepszy naturalny sposób na żylaki i inne choroby żył. Należy wykonywać je ze stężonego roztworu octu jabłkowego.

Wystarczy wymieszać kubek wody z kubkiem octu jabłkowego, zanurzyć w miksturze bawełnianą szmatkę i przyłożyć do miejsc zajętych przez żylaki.

Najlepiej jest poleżeć tak co najmniej przez pół godziny, aż dobroczynne substancje z octu jabłkowego wnikną w skórę. Ocet poprawia krążenie, łagodzi ból i obrzęk, a także niweluje uczucie ociężałych nóg.

Świetnie sprawdza się nie tylko wtedy, gdy problem z żylakami już jest, ale również jako profilaktyka. Powinny o tym pamiętać przede wszystkim panie chodzące nieustannie na wysokich obcasach czy osoby, które pracują na stojąco.

Okład z octu jabłkowego raz na kilka dni to doskonała profilaktyka chorób żył.

Ocet jabłkowy smarowanie nóg

smarowanie nóg octem jabłkowym

smarowanie nóg octem jabłkowym

 

Dobrym sposobem łagodzenia problemu z żylakami jest również smarowanie nóg octem jabłkowym, ale oczywiście nie samym. Należy wymieszać niewielką ilość octu z balsamem do ciała, który używamy na co dzień i takim specyfikiem smarować nogi dwa razy dziennie.

W ten sposób codziennie dostarczymy do układu żylnego najcenniejsze substancje zawarte w occie.

Podsumowanie

Pajączki i żylaki, choć kojarzą się zwykle z estetycznym wyglądem, najczęściej są poważnym problemem medycznym.

Nie należy więc próbować leczyć ich na własną rękę, a udać się po radę do lekarza specjalisty. Jednak równolegle z leczeniem konwencjonalnym warto sięgnąć po środki naturalne, które sprawdzały się od pokoleń, a czasem od tysiącleci.

Bogaty skład octu jabłkowego i jego unikalne właściwości to szansa na aktywne wsparcie procesu leczenia i złagodzenie dolegliwości, które towarzyszą problemom z układem żylnym.

Warto wypróbować takie naturalne wsparcie – na pewno nie zaszkodzi, a może uśmierzyć ból, obrzęki i problemy z poruszaniem się.

Jeżeli przydały Ci się informacje zawarte w tym artykule, polub naszą stronę na facebooku, aby być na bieżąco.




Zobacz także:



Źródła:

https://varicoseveins.org/blog/2015/08/apple-cider-vinegar-for-varicose-veins-yes-or-no/

https://www.realnatural.org/varicose-veins-apple-cider-vinegar/