Ocet Jabłkowy Na Stawy – Przeczytaj ZANIM Zaczniesz Stosować

Bóle stawów, choroby zwyrodnieniowe, stany zapalne czy dolegliwości reumatyczne – w dzisiejszych czasach to problemy, które dopadają nie tylko osoby starsze, ale również ludzi w młodym wieku. Przyczyną najczęściej jest siedząca praca, brak ruchu, a czasem nawet niewłaściwe odżywianie.

W tym artykule dowiesz się o naturalnych sposobach na leczenie tych dolegliwości.

Naturalne sposoby leczenia stawów

Reklamy telewizyjne zasypują nas wieloma propozycjami środków medycznych i suplementów na zdrowe stawy.

W rzeczywistości jednak takie suplementy często nie mają zbyt wielkich właściwości leczniczych, a przy tym nie są obojętne dla naszej wątroby czy przewodu pokarmowego. Rozwiązania problemów ze stawami poszukajmy więc gdzie indziej – w medycynie naturalnej.

To, co sprawdzało się przez pokolenia, może okazać się skuteczne i w leczeniu naszych dolegliwości.

 

Jednym z takich darów natury jest ocet jabłkowy, którego dobroczynne prozdrowotne działanie zachwalał sam ojciec medycyny, Hipokrates. Dziś ten nieco zapomniany specyfik powrócił do łask i jest coraz częściej stosowany zarówno w leczeniu wielu chorób, jak i w profilaktyce.

Ocet jabłkowy można nie tylko pić, ale również stosować zewnętrznie. Jeśli masz problemy ze stawami , borykasz się ze stanami zapalnymi czy bólami reumatycznymi, warto wypróbować działanie octu jabłkowego.

Ocet jabłkowy a zwyrodnienie stawów

Choroby zwyrodnieniowe kiedyś dotykały wyłącznie osoby starsze, jednak dziś dolegliwości te są niezależne od wieku.

Przyczyn zwyrodnień może być wiele – od nadmiernego obciążania stawów aż po braki w pierwiastkach, które są niezbędnym budulcem poszczególnych elementów stawu.

Choroby zwyrodnieniowe to przede wszystkim bardzo silny ból i sztywność w obrębie zaatakowanego chorobą stawu. Postępujące zwyrodnienie często może być nieodwracalne, można jednak zatrzymać rozwój choroby, a przy tym złagodzić ból.

Ocet jabłkowy na zapalenie stawów warto stosować na dwa sposoby – w postaci napoju i zewnętrznych okładów.

Napój z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i szklanki wody dobrze jest pic dwa razy dziennie, co pozwoli oczyścić organizm z toksyn.

Zewnętrznie natomiast należy na zmienione chorobowo stawy przykładać okłady z roztworu octu.

 

Wystarczy do miski wlać ciepłą wodę, dolać filiżankę octu jabłkowego i w tym roztworze moczyć kompres. Ból powinien nieco złagodnieć już po kilku minutach.

Dla uzyskania lepszego efektu należy jednak powtarzać takie kompresy regularnie, co najmniej raz dziennie.

Ocet jabłkowy na bol kolana

Bóle kolana mogą mieć różne podłoże. Czasem wynikają ze zwykłego przeciążenia czy zbyt intensywnego uprawiania sportów, które obciążają stawy kolanowe.

W innych przypadkach bóle mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie stawu. Jeszcze inne przyczyny, to urazy, które mogą dawać o sobie znać nawet po wielu latach od ich pozornego wyleczenia.

Ból kolana raczej samoistnie nie przejdzie, dlatego warto wybrać się do lekarza specjalisty, który na podstawie dokładnej diagnozy oceni, co jest przyczyną oraz zastosuje odpowiednie leczenie.

Zanim jednak pojawi się diagnoza, osoby z chorym kolanem muszą przez dłuższy czas funkcjonować z bólem i utrudnionym poruszaniem się. Większość z nich w takich sytuacjach sięga po tabletki czy maści przeciwbólowe, które nie zawsze działają.

Warto więc wypróbować okłady z octu jabłkowego, które mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz niwelują powstałe w obrębie stawu obrzęki.

Okłady z octu należy robić z dosyć stężonego roztworu, przygotowanego w proporcjach jeden do jednego z wodą.

W takiej miksturze należy zamoczyć bawełnianą szmatkę i przyłożyć do kolana. Okład warto powtarzać kilka razy dziennie.

Okłady z octu jabłkowego na stawy

Profilaktyka chorób stawów jest o wiele skuteczniejsza niż leczenie. Pamiętajmy bowiem, że zmiany w obrębie stawów często są nieodwracalne i nie zawsze pomagają środki farmakologiczne czy zabiegi operacyjne.

Ocet jabłkowy w profilaktyce chorób stawów sprawdzi się doskonale. Jest bowiem prawdziwym bogactwem witamin i minerałów, które są budulcami tkanki łącznej i chrzęstnej.

Co więcej,

ocet oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu nie gromadzą się one w newralgicznych punktach naszego organizmu, a więc także w stawach.

Picie octu jabłkowego powinno być codziennym dobrym nawykiem, nie tylko w przypadku profilaktyki chorób stawów.

Wystarczy codziennie rano przed śniadaniem pić napój przyrządzony ze szklanki wody, dwóch łyżeczek octu jabłkowego i miodu do smaku.

 

Ocet jabłkowy na stany zapalne

Stany zapalne w obrębie stawów mogą mieć różne podłoże, zawsze jednak świadczą o tym, że w organizmie dzieje się coś niedobrego.

Oprócz silnego bólu, wokół stawów pojawia się obrzęk, a także zesztywnienie, które ogranicza ruchomość. Stany zapalne stawów mogą być wstępem do poważnyiejszych chorób, z którymi najczęściej chory boryka się do końca życia.

Jednak przy włączeniu odpowiedniej profilaktyki i leczenia można znacznie opóźnić, a nawet zatrzymać rozwój choroby.

Ocet jabłkowy na stany zapalne może być dobrym uzupełnieniem konwencjonalnych form leczenia, które na początku polegają głównie na podawaniu leków przeciwzapalnych.

Ocet również działa przeciwzapalnie i aseptycznie, a także pomaga łagodzić ból i likwiduje obrzęki.

Okłady z roztworu octu jabłkowego z pewnością nie zaszkodzą. Należy je stosować bezpośrednio na zmieniony chorobowo staw.

Ocet jabłkowy na reumatyzm

 

Reumatyzm objawia się sztywnością stawów oraz silnym bólem, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ogranicza też ruchomość stawów, przez co wykonywanie zwykłych czynności z dnia na dzień staje się problemem.

Warto przy tym pamiętać, że sama nazwa reumatyzm jest nazewnictwem nieco archaicznym, a kryje się pod nią nawet kilkadziesiąt różnych schorzeń.

Przyczyny reumatyzmu nie są do końca jasne, jednak badania potwierdzają, że duży wpływ mają czynniki genetyczne, a także wolne rodniki i toksyny, które z biegiem życia gromadzą się w różnych tkankach naszego organizmu, także w tkance łącznej.

Ocet jabłkowy świetnie sprawdzi się jako sposób na złagodzenie bólu reumatycznego.

Przede wszystkim warto go pić – codziennie rano przed pierwszym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego.

Ocet działa oczyszczająco na organizm, pozwala wypłukać z niego toksyny oraz szkodliwe produkty przemiany materii, dzięki czemu niweluje wiele przyczyn powstawania reumatyzmu.

Warto również zastosować wsparcie zewnętrzne.

Ponieważ bóle reumatyczne i sztywność stawów są dokuczliwe szczególnie rano, dobrym rozwiązaniem będzie kąpiel w wannie wypełnionej ciepłą wodą z dodatkiem dwóch filiżanek octu jabłkowego.

Już kilkanaście minut takiej kąpieli pozwala złagodzić ból oraz odzyskać względną ruchomość zesztywniałych stawów.

 

Podsumowując

Każda choroba stawów, bez względu na jej podłoże, to przede wszystkim silny ból, obrzęki i trudności z ruchomością w obrębie zaatakowanego stawu.

Ponieważ chorób stawów jest bardzo wiele, podstawa właściwego leczenia powinna być odpowiednia i przede wszystkim trafna diagnoza. Ocet jabłkowy, jako sprawdzony i naturalny środek może być doskonałym wsparciem w uśmierzaniu bólu czy łagodzeniu innych dolegliwości.

Oczywiście, pod warunkiem, że będzie to dobrej jakości, nieklarowany ocet pochodzący ze sprawdzonego źródła.

Jeżeli przydały Ci się informacje zawarte w tym artykule, polub naszą stronę na facebooku, aby być na bieżąco.
Zobacz także:
Źródła:

https://www.chiro-med.ca/article/apple-cider-vinegar-can-relieve-arthritis-and-joint-pain/

https://www.naturallivingideas.com/apple-cider-vinegar-for-arthritis/